Vánoce - Spojení s EGYPTEM. Osiris a Issis: živé poselství.

Vánoce ...poselství z Egypta . 

Vánoční svátky se slaví až po Slunovratu. Tím je zajištěno, že jej mineme!

Jako bychom jej měli minout. 

Poselství Slunovratu, je velmi mocné. Vede lidi k osobní svobodě a poznání. 

Co vše je symbolizováno i ve Vánočních rituálech. 

 

 O čem je Slunovrat? Jak slunovrat povyšuje symboliku Vánoc? Víš co oslavuješ? A co oslavovat můžeš?


Advent - letos jako proces

23.12 ve 23:32 kdy začínám psát text tohoto článku, který, ač se vztahuje k Vánocům a Slunovratu, může být pro mnohé poselstvím pro život samý.

Asi se mou budete souhlasit, že materiální podoba Vánoc není v souladu s jejím poselstvím. Vlastně to nějak víme. Přesto není úplně snadné vystoupit z přesvědčení o průběhu a symbolice onoho období, které jsme si osvojili v našem dětství.

V tomto roce a v průběhu letošního adventu, je patrné, že celé období je, tak nějak jiné. Vede nás více k sobě. Více k pravdivosti a více k jasné hodnotě… 

  • Je to o dárcích? Ne není, ale o obdarování a obdarovávání ANO. 
  • Je to o světle? O tom na balkonech, plotech a stromcích není, ale o světle v nás ANO.
  • Je to o radosti? O bujarém veselí není, ale o radostném uvědomění ANO. 
  • Je to o udržení tradic? O zabíjení kaprů, řezání stromků a salátu to není, ale o něčem tradičním - co je uvnitř lidské bytosti ANO…

Někdy v průběhu Vánoc přicházejí  otázky, zda je tohle celé? Že by tohle bylo všechno? Ne, nezdá se mi, že je tohle všechno! Ale jestli tohle není vše, tak o čem to JE?”

Poselství Vánoc z Egypta

Možná, že jednou z odpovědí, jak vnímat tuto část roku a poselství “ Vánoc”  nalezneš ve sdělení, které vychází z dávné Egypské moudrosti a příběhu Issis a Osirida.

Mám je velmi ráda. Cítím respekt a lásku a vděčnost.

Připomínají dění, které je symbolizováno Slunovratem. Připomínají cestu, kterou člověk prochází v tomto životě i napříč životy, než dosáhne osvícení.

V odkazu vám sděluji a skrze sebe interpretuji příběh Osirida a Issis - vládců Egypta, kteří nesli poselství týkající se všech bytostí na zemi, napříč všemi časy! 

Slunovrat a Vánoce - symbol světla v nás a znovuzrození a transformace, Svou čistotou a jasností jsi darem pro všechny živé bytosti.

 s láskou Monika


AKTUÁLNĚ

Začátek ročníku SAFÍR, doplnění zbývajících míst

Ročník SAFÍR 2019-2020 Univerzity vědomého života AMONIT je praktická cesta na které se potkáš se silou sebe sama. Jedná se o sebezkušenostní proces, který tě bezpečně provede cestou proměny v autentickou, svobodnou a šťastnou bytost v síle a ve spojení se svým srdcem.

Začít změnu sebe sama

DALŠÍ ČLÁNKY

Vize a potenciál roku 2020

Vize a potenciál roku 2020 z pohledu astrologie, čínského horoskopu, numerologie a feng shuei. Živý záznam ze setkání.

V čem je smysl nemocí?

Základní chorobou člověka je jeho odtržení od sebe sama, od své pravé podstaty. V životě člověka se objevují nemoci, aniž bychom si pokládali otázku: “… k čemu to slouží, proč to tu je?”

Přání sama sobě

Přání sama sobě. Letošní přání věnuji sobě. Sobecké? Popřeji ti to, co mohu nahlas o sobě vyslovit... neboť to dobře znám, tím přetékám a o to se s tebou mohu podělit aniž by mi ubývalo.

Adventní čas, projdi dovnitř

Advent nás vždy volal k zanoření se do vniřních hlubin sebe sama - ale tento je ještě o něco hlasitější. Co přinese rok příští a jak s tím advent souvisí...