Vánoce - Spojení s EGYPTEM. Osiris a Issis: živé poselství.

Vánoce ...poselství z Egypta . 

Vánoční svátky se slaví až po Slunovratu. Tím je zajištěno, že jej mineme!

Jako bychom jej měli minout. 

Poselství Slunovratu, je velmi mocné. Vede lidi k osobní svobodě a poznání. 

Co vše je symbolizováno i ve Vánočních rituálech. 

 

 O čem je Slunovrat? Jak slunovrat povyšuje symboliku Vánoc? Víš co oslavuješ? A co oslavovat můžeš?


Advent - letos jako proces

23.12 ve 23:32 kdy začínám psát text tohoto článku, který, ač se vztahuje k Vánocům a Slunovratu, může být pro mnohé poselstvím pro život samý.

Asi se mou budete souhlasit, že materiální podoba Vánoc není v souladu s jejím poselstvím. Vlastně to nějak víme. Přesto není úplně snadné vystoupit z přesvědčení o průběhu a symbolice onoho období, které jsme si osvojili v našem dětství.

V tomto roce a v průběhu letošního adventu, je patrné, že celé období je, tak nějak jiné. Vede nás více k sobě. Více k pravdivosti a více k jasné hodnotě… 

  • Je to o dárcích? Ne není, ale o obdarování a obdarovávání ANO. 
  • Je to o světle? O tom na balkonech, plotech a stromcích není, ale o světle v nás ANO.
  • Je to o radosti? O bujarém veselí není, ale o radostném uvědomění ANO. 
  • Je to o udržení tradic? O zabíjení kaprů, řezání stromků a salátu to není, ale o něčem tradičním - co je uvnitř lidské bytosti ANO…

Někdy v průběhu Vánoc přicházejí  otázky, zda je tohle celé? Že by tohle bylo všechno? Ne, nezdá se mi, že je tohle všechno! Ale jestli tohle není vše, tak o čem to JE?”

Poselství Vánoc z Egypta

Možná, že jednou z odpovědí, jak vnímat tuto část roku a poselství “ Vánoc”  nalezneš ve sdělení, které vychází z dávné Egypské moudrosti a příběhu Issis a Osirida.

Mám je velmi ráda. Cítím respekt a lásku a vděčnost.

Připomínají dění, které je symbolizováno Slunovratem. Připomínají cestu, kterou člověk prochází v tomto životě i napříč životy, než dosáhne osvícení.

V odkazu vám sděluji a skrze sebe interpretuji příběh Osirida a Issis - vládců Egypta, kteří nesli poselství týkající se všech bytostí na zemi, napříč všemi časy! 

Slunovrat a Vánoce - symbol světla v nás a znovuzrození a transformace, Svou čistotou a jasností jsi darem pro všechny živé bytosti.

 s láskou Monika


AKTUÁLNĚ

Začátek ročníku SAFÍR, doplnění zbývajících míst

Ročník SAFÍR 2019-2020 Univerzity vědomého života AMONIT je praktická cesta na které se potkáš se silou sebe sama. Jedná se o sebezkušenostní proces, který tě bezpečně provede cestou proměny v autentickou, svobodnou a šťastnou bytost v síle a ve spojení se svým srdcem.

Začít změnu sebe sama

DALŠÍ ČLÁNKY

Duchovní turistika - je libo?

Úryvek z cyklu REZONANCE HOJNOSTI, dává tušit, že cyklus zdaleka není jen o penězích. Naše mysl prahne po nových informacích. Je hladová a ráda sbírá další a další moudra. Abychom se posunuli, pak to není o informacích, ale o zkušenostech.

Úplně úplňkové na mobilu psané

Poslední měsíce nejsou moc jednoduché... ale, které vlastně jsou. Stále se něco děje... Mnozí lidé jsou nemocní. Nemyslím nyní nemoc fyzického těla... ano ta se projevuje jako poslední inštance nemocí ducha. Lidé jsou nemocní v psychické a emocionální rovině.

Místo opalovačky, spálit na uhel

Prázdniny jsou obdobím velkých proměn. Letos to je místo opalovačky, spálit na uhel. Pod tlakem roste diamant. To je požehnaná doba. Ale nemusíš to vnímat, jako pohodový čas u vody. Podívejme se v kontextu.

R.I.P. sedm let plus

R.I.P. sedm let po odchodu milovaného muže se nadechuji nově. Jaké byly ty jednotlivé roky a co lze očekávat v procesu truchlení... Jen se nezastavit!