Udělat to jednoduché!

Přijde doba, kdy řešení budou tak jednoduchá,
že si jich nikdo nevšimne. 


Vždycky byla nějaké doba. Rozuměj okolnosti. A jak se lidé vyvíjejí a proměňují. Z důvodů jistoty a stability chtějí setrvávat i ve stavu “debility.” 


Svět se vyvíjí, vždy to tak bylo a bude. Mění se a proudí a ten pohyb je jeho důkazem.

Když si lidé všimnou, že některá činnost, věc či přístup jim nefunguje, rozuměj, že jim to nic nepřináší, tak udělají zpravidla opak. S pocitem, že úspěch je na druhé straně a tak se umí, lidskou houževnatostí mantinely rozšiřovat. 

A spolu s vývojem tu máme specializace a prozkoumávání hloubky a detailu, takže nám pro jeden strom unikly zákonitosti lesa.

Objeví-li se jednoduché řešení, je mnoho důvodů si ho nevybrat. Naše mysl mu nevěří. 

“Nemůže to fungovat, když je to tak jednoduché!“ 

Uvykli na hezká balení a vnejší pozlátka. A tak je těžší zaujmout jednoduchým sdělením a pravdou. Kdo se v tom vyzná, že?

Jooo, něco jiného je, když jsme v nějaké šlamastice. To se pak tonoucí stébla chytá a udělá cokoli. 

Potíž je zase v tom, že důvod je sice silný, ale krátkodobý. Uzdraví se a je po cvičení. 

Existuje řešení? 

No jistě, že ano. A je tu to tak dlouho, co svět světem stojí. Jsou to principy života. Jsou to podmínky pro život všech říší, rostlin, zvířat, lidí, planety Země. 

Jsou to principy jednoduchosti.

Bez čeho nemůžeš být?  … až vyjmenuješ auto a dům a partnera, psa, kočku, konto a peníze… tak ti dám nápovědu. Bez čeho nelze být déle něž 5 minut? (Ta číslice není nejdůležitější navigací… ale možná ti pomůže.)

Ano bez dechu.

A dál… bez čeho nelze být pár dní. Nápověda…. třeba na Sahaře.

Ano bez vody! 

A dál několik týdnů či měsíců? 

Ano bez potravy.
Vy kteří jste na práně nebo máte pránisty mezi svými přáteli jako já, prosím buďte shovívaví. To asi jste…  A vy, kteří chcete rozporovat, že to bez jídla jde, neutíkejte od tématu. 

Co podporuje život okolo nás jsou živly, příroda a společenství… rodina, rod, národ. Když se to takto napíše, začnou se objevovat velká slova a ta se vzdalují praktickému životu. Zároveň je máme rádi, je v nich ukrytý archetypální princip naší velikosti a významnosti člověka.

Ta spočívá v poznání, kdo jsem já.
 

Zahrnutí, těch stránek stinných, jejich uvědomování si jich a kultivaci svého charakteru.

Je to proces. A na cestě se uplatňují ty jednoduché věci. Meditace, pozornost na dech, pozornost na svou mysl, péče o zdraví těla, výživa. Společenství, prostředí, vzduch a voda.

Schopnost cítění a vnímání. Vědět kým jsem, proč tu jsem a co jsou pripcipy života.

Svět se vyvíjí. Řešení můžeš přehlédnout, přes balast všech možných informací.

Přestože jsou principy jednoduché, nemusí k nim být cest snadná. Ale je rozdíl  cestu neznat a nejít po ní a nebo po ní jít, třebaže do kopce.

Pro ty z vás, kteří chtějí odejít ze starého vzorce a nebo ty, kteří chtějí žít nové poznání a předávat jej dál mám dobrou zprávu. Cesta je otevřená a je mi ctí ti předat nauku a doprovodit tě v Amonit Univerzitě.

Nikdy nebyla nauka, poznání a vnější podmínky tak přístupné, jako teď.

Každý máš svůj příběh a téma, které ti rezonuje: Přechod uhlíků a otevření se novému poznání, Mistrovství zemřít, umění žít, jen pro ženy Spojení s ženskou silou… či další?

Či nastoupíš do Akademie Dechu a nebo do studia nového ročníku v Amonitu.

Svět je takový, jací jsme my.

S láskou Monika Hasalováa další online programy www.vedomyzivot.com

přednášky či víkendové skupiny a studium v Dechové akademii či nové skupině Univerzity vědomého života AMONIT… vše najdete na www.amonit.univerzity 

s láskou Monika

AKTUÁLNĚ

Nový ročník KŘIŠŤÁL, přihlášení do studia

Ročník KŘIŠŤÁLUniverzity vědomého života AMONIT je praktická cesta na které se potkáš se silou sebe sama. Jedná se o sebezkušenostní proces, který tě bezpečně provede cestou proměny v autentickou, svobodnou a šťastnou bytost v síle. Odvaha žít svůj potenciál naplno.

Začít změnu sebe sama


DALŠÍ ČLÁNKY

SÍLA VDĚČNOSTI

Úryvek z cyklu REZONANCE HOJNOSTI, dává tušit, že cyklus zdaleka není jen o penězích. Naše mysl prahne po nových informacích. Je hladová a ráda sbírá další a další moudra. Abychom se posunuli, pak to není o informacích, ale o zkušenostech.

Zastřená duchovnost vyvolá nízkou tělesnou smyslnost.

“Lidstvo není hloupé, ale mechanismus temných sil, který zastírá duchovnost a vyvolává nízkou tělesnou smyslnost, je velmi silný. Přináší lidem mnoho bídy a utrpení.

ŽENA, vodou požehnána

Žena je voda. Plyne. Mění se. Voda i led. Pára k nebi stoupající, i kapka vsakující se hluboko dovnitř. Tvoří i boří. Staví a podemílá. Potřebuje břehy? Co se jí děje, pokud je nemá... Přemýšlela jsi někdy ženo milá, co vše může znamenat být vodou?  Jaká je moudrost vody? 

Pozvání vody

U snídaně. Beru do rukou pastelku. Ruka se sama pohybuje po papíru a kreslí pravidelné obrazce. Jak budou souviset s dnešním dnem se dozvím až večer... cítím naléhavost. Kdo mne volá? Co mne čeká?