Blog

Články, videa a postřehy Moniky Hasalové

Odprostěte se od pocitu křivdy

Ze všech myslitelných ztrát se nejhůře odstupuje od rozchodu. Rozchod, není-li uzavřený a moudrý ve své přirozenosti, že se dvě cesty oddálily, je mnohem komplikovanější než smrt.

NA ZNAČKY, konec roku 2015 a situace okolo Slunovratu

Milí přátelé, nyní se dějí velké změny. Nastalo období velkého přerodu do vnitřní kvality. Nastalo období, kdy jste podporováni pohlédnout dovnitř sebe. Podporováni, pokud jsme k tomu ochotni.

AHA moment – Jak rozpoznám hurikán ve vztahu…

Jak rozpoznám hurikán ve vztahu ještě dříve než se projeví? Ne všechny nemoci a utrpení jsou způsobeny poruchami v našich vztazích. Ale v našich vztazích se zrcadlí naše požadavky, naše přání a naše prosby o naplnění. Naše vztahy ukazují na nás samé. Ukazují na to, co si přejeme a po čem voláme – a to je moc dobrá zpráva, protože potom řešení a zlepšení máme ve svých rukou.

Neodpovídám – jsem ve výhodě. Umíte dodržovat dohody?

Neodpovíte-li, držíte si energii u sebe. ALE není to fér. Všimli jste si, kolikrát se vám přihodilo, že vám někdo řekl – „ok zavolám zítra“,  „Dobře, zítra máme poradu – tam se dozvím jak to bude a hned ti zavolám“ A NIC. Neozval(a) se. Může vás to zlobit, můžete mít myšlenky a říkat si: „Tohle se nedělá. Já na to čekám a nevím co dál. Plánuji si program a teď nevím, jak s tím naložit….“

Mysl myslí v obrazech /z konceptu Škola vědomého slova

Na FB jsem sdílela video, ve kterém děti komentují bolest a smutek, jenž vnímají z uvězněných zvířat ve velkochovech. Vždy váhám, zda takový příspěvek sdílet a podpořit tak pozornost na něj. Ano, je nutné vidět, jak se věci mají. Je potřeba si všimnout, že ve velkochovech jsou podmínky se kterými se nechceme ztotožnit. Ale pokud si neuvědomujeme jak pracuje naše tvořivá mysl – můžeme nevědomky podporovat všechno to, vůči čemu jsme se chtěli vymezit.

Jak si přivolat skvělý vztah

Proč chceme partnerství? Co pro nás znamená?  Zamysleli jste se někdy nad tím, co pro vás váš partner znamená?Doplňuje něco co nemáte? Má vás učinit šťastným?Ano mnohdy odpovídáme ano… cítím se s partnerem šťastnější, veselejší a radostnější, líbí se mi život sdílet.

Spojení s Matkou Zemí skrze své tělo

Milé ženy,  proč bychom se měly spojit s Matkou zemí?Je mnoho témat seminářů na spojení se se svou ženskou silou. Je mnoho dveří, kterým lze vstoupit abychom pochopily proč se nám děje to či ono, kde jsme v síle a kde nejsme. Za to jsem velmi ráda, ale…